Jak postupovat při nošení našich roušek a jak se o ně starat?

Jak postupovat při nošení našich roušek a jak se o ně starat?

Nanoroušky i roušky na vyměnitelný filtr nejsou jen pouhým módním doplňkem, ale i funkční ochrannou pomůckou. U nanoroušky je ochranným prvkem pevně přidaná nanomembrána, u roušky na filtr je ochranným prvkem právě vyměnitelný nanofiltr. Ačkoliv mají oba typy roušek stejné ochranné vlastnosti, jejich údržba je odlišná. Pokud i Vy chcete, aby Vám Vaše rouška vydržela co nejdéle, jste na správném místě. 

Jak postupovat během nošení

Před tím, než si roušku nasadíte, si pečlivě umyjte svoje ruce mýdlem a vodou, případně vydezinfikujte přípravkem na bázi alkoholu. Poté si roušku nasaďte tak, aby Vám co nejvíce přiléhala k Vašemu obličeji. Dbejte na to, abyste měli zakrytá ústa i nos. Naše nanoroušky i roušky na vyměnitelný filtr mají plíšek, který lze vytvarovat podle nosu tak, aby rouška lépe přiléhala. Během doby, po kterou budete roušku nosit, se její přední strany nedotýkejte. V opačném případě si ruce vydezinfikujte výše zmíněným způsobem. Ve chvíli, kdy bude rouška vlhká, ji vyměňte za novou, jinak by docházelo k její zvýšené propustnosti. Roušky se sundávají zezadu – uchopením za šňůrky nebo gumičky. Do doby, než se rozhodnete nanoroušku či roušku na filtr vydezinfikovat, ji uchováváte v uzavřené nádobě. Chováte se k ní tak, jako by byla infikována virem (protože nikdy nevíme, kdy to může být pravda).

O tom, jaký je rozdíl mezi rouškou na filtr a nanorouškou, se dočtete na našem blogu.

Jak postupovat při dezinfekci

Nanorouška

Nanoroušku můžeme dezinfikovat třemi způsoby:

  • Žehlením a propařením přední (bavlněné) strany roušky – nikdy nežehlíme stranu, kde je připevněná nanomembrána, abychom ji nepoškodili
  • Ponořením roušky na pět minut do 70% alkoholu
  • Ponořením roušky na pět minut do 60% ethanolu

Nanoroušky mají nanomembránu jako svoji pevnou součást. Proto je k nanoroušce potřeba přistupovat s citlivější péčí, abychom ochranné vlastnosti nanomembrány nesnižovali. I proto dezinfikujeme za pomoci žehlení nebo namočení do alkoholu či ethanolu. Nanorouška si udrží svoje stoprocentní vlastnosti po dobu cca 8-15 pracích cyklů (praní při nízkých otáčkách, ideálně 800 otáček, na 30-40°C), proto ji pereme až ve chvíli, kdy je opravdu znečištěná. Do té doby stačí nanoroušku dezinfikovat. Při správné péči Vám nanorouška vydrží opravdu dlouho. 

Rouška na vyměnitelný filtr

Roušku na vyměnitelný filtr můžeme dezinfikovat třemi způsoby:

  • Žehlením a propařením roušky z obou stran – tak, jako když žehlíte bavlnu
  • Ponořením roušky na pět minut do 70% alkoholu
  • Ponořením roušky na pět minut do 60% ethanolu

Ochranným prvkem u roušky na filtr je ochranný nanofiltr, který se do roušky vkládá až před nošením. I proto lze tento typ roušky běžně prát – a to na 40-60°C. Po uschnutí roušky ji vyžehlete z obou stran. Před nošením do ní vložte nový filtr. Obecně doporučujeme nanofiltr měnit za nový cca po 8 hodinách, kdy by mohlo docházet ke snížení jeho účinnosti. Nanofiltr z roušky vytáhněte za pomoci ochranných rukavic a vyhoďte jej do uzavřeného koše. 

Jsme Hi-tech krejčovství

Do tradičního světa krejčoviny přicházíme s moderními technologickými postupy, které zrychlují proces navrhování. Využíváme moderní technologie vizualizace.

Casual módou žijeme

Umíme šít i volnočasové oděvy. A nebojíme se říct, že jsme v tom opravdu dobří. Oblékneme vás s grácií do divadla i do neformálního pracovního dne.

Exkluzivní materiály

Šijeme z prvotřídních přírodních materiálů celosvětových výrobců. Proto nám konfekce nemůže konkurovat.