Nanorouška x rouška s vyměnitelným filtrem aneb jaký je mezi nimi rozdíl?

Nanorouška x rouška s vyměnitelným filtrem aneb jaký je mezi nimi rozdíl?

V nedávné době jsme do nabídky na našem e-shopu zařadili i dva nové typy produktů. A to nanoroušky a roušky na vyměnitelný filtr. V komentářích na sociálních sítích jsme si však všimli, že spousta lidí neví, jaký je mezi nimi rozdíl, z čeho se skládají, ale i to, jak je možné, že opravdu fungují. A my se to rozhodli změnit!

V několika málo minulých dnech jste si na našem e-shopu mohli všimnout menší změny. Tou změnou bylo zahájení prodeje nanoroušek a roušek s vyměnitelným filtrem. Oba tyto typy roušek lze považovat za módní doplněk (protože i v současné situaci můžete vypadat dobře), nejsou však obyčejným módním doplňkem, ale funkční ochrannou pomůckou. Pokud Vás zajímá, jak naše roušky fungují, jste na správném místě.

Co je to nanorouška

Ochranná nanorouška je bavlněná rouška, která je podlepena nanovlákennou membránou. Tato membrána je integrovaná přímo v roušce, je její pevnou součástí. A to díky laminaci membrány k materiálu roušky. Ačkoliv je základem této roušky bavlněná látka, jedná se o luxusní bavlnu, kterou máme od stejných dodavatelů, jako jsou naše látky určené pro výrobu luxusních módních oděvů. 

Naše nanorouška je schopná ochránit Vás nejen před viry a bakteriemi, ale také před smogem, prachem, roztoči, pyly a dalšími alergeny. Právě její všestranné využití se postaralo o to, že roušky zůstanou v naší trvalé nabídce. Nanorouška má příjemný design (který lze kombinovat i s oděvy z naší nabídky), ale i ochrannou funkci. Je vhodná na běžné nošení. Splňuje vysoký stupeň ochrany.

Co je to rouška s vyměnitelným filtrem

Ochranná bavlněná rouška na vyměnitelný filtr má stejnou funkci jako nanorouška, chybí jí ale integrovaná nanomembrána. Jako ochranný prvek u této roušky zde fungují vyměnitelné nanofiltry, které z módního doplňku tvoří funkční ochranu. Základem této roušky je opět bavlna, avšak i zde se jedná o látky od našich stálých a ověřených dodavatelů, od kterých látky odebíráme i na šití našich luxusních módních oděvů. Rouška má v sobě kapsičku, do které se vkládá nanofiltr s nanomembránou. Po nošení filtr vyhazujeme, rouška Vám však zůstává na další použití.

Naše rouška s vyměnitelným filtrem je schopná ochránit Vás nejen před viry a bakteriemi, ale také před smogem, prachem, roztoči, pyly a dalšími alergeny. Právě její všestranné využití se postaralo o to, že roušky zůstanou v naší trvalé nabídce. Rouška má příjemný design (který lze kombinovat i s oděvy z naší nabídky), ale plní i ochrannou funkci. Je vhodná i na běžné nošení. 

Samostatné vyměnitelné filtry

Součástí roušek na filtr jsou vyměnitelné filtry. Tyto filtry jsou určeny na jedno použití a vkládají se do kapsičky uvnitř bavlněné roušky na filtr. Ačkoliv je filtr jen na jedno použití a jeho dezinfekci provést nelze, roušku lze vydezinfikovat (praním či žehlením) a používat ji dál. Vyměnitelné filtry jsou vyrobeny z netkané textilie a třívrstvé nanovláknité membrány, která splňuje vysoký stupeň ochrany. 

Opatření ministerstva zdravotnictví v ČR se těchto nanovlákenných roušek netýká!

Z hygienických důvodů roušky nelze vrátit.

Jak naše rouška chrání?

Naše nanoroušky jsou podlepeny nanovlákennou membránou, která blokuje nejen viry a bakterie, ale také smog, prach, pyl, roztoče a další alergeny. Díky tomu je tato rouška vhodná nejen kvůli aktuální situaci ve světě, ale i na běžné nošení. Záchyt nanovlákenné membrány NaCl je 99, 999992 % - změřeno dle normy ISO ČSN EN 149. Rouška je funkční a splňuje vysoký stupeň ochrany. Rozdíl mezi nanorouškou a respirátorem je v utěsnění – zde samozřejmě vede respirátor. 

Naše roušky jsou na vícero použití

Velkou výhodou našich nanoroušek a roušek s vyměnitelným nanofiltrem je fakt, že nejsou na jedno, ale na více použití. V případě, že použijete běžnou papírovou roušku, ochráníte sice své okolí před sebou, ale sami sebe nikoliv. Nemluvě o tom, že papírová rouška brzy zvlhne, čímž se zvýší její propustnost a sníží stupeň ochrany. Takové roušky musíte měnit velmi často, navíc jsou jen na jedno použití. Naše roušky lze dezinfikovat a používat opakovaně. Informace o dezinfekci roušek najdete přímo u produktů, ale již nyní Vám můžeme říct, že chystáme samostatný článek o tom, jak pečovat o svoji roušku tak, aby Vám vydržela co nejdéle.

Jak dlouho můžu roušku nosit, než ztratí svůj účinek?

Při nošení roušek platí všeobecné pravidlo, které říká, že bychom měli každou roušku nosit do doby, než tato ochranná pomůcka zvlhne. To, jak dlouho Vám konkrétní nanorouška nebo rouška s vyměnitelným filtrem vydrží, Vám přesně neřekneme, protože zde hraji velkou roli více faktorů. A to třeba počasí nebo styl dýchání nositele. U našich roušek však můžete počítat s tím, že Vám vydrží i několik hodin. Poté stačí roušku uschovat a dezinfikovat, u roušky s vyměnitelným filtrem ještě odstranit a zlikvidovat filtr. 

Z čeho jsou nanoroušky a roušky s vyměnitelnými filtry vyrobeny?

Pokud si ještě stále nejste jisti tím, jak je možné, aby rouška opravdu fungovala téměř stejně jako respirátor, přinášíme Vám i několik informací o složení našich roušek.

Nanorouška se skládá ze tří vrstev:

  • První vrstva je tvořena luxusní 100% bavlnou.
  • Druhá vrstva je tvořena třívrstvou nanovlákennou membránou, která je vyrobena ze 100% PU – průměr těchto nanovláken je pouhých 150 nm. 
  • Třetí vrstvu tvoří funkční podšívka, která se stará o Váš komfort při nošení. 

Rouška s vyměnitelným filtrem se skládá z těchto vrstev:

  • První vrstva je tvořena luxusní 100% bavlnou.
  • Druhou vrstvu tvoří vyměnitelný nanofiltr (i zde je třívrstvá nanomembrána) z netkané textilie, který vložíte do kapsičky u roušky.
  • Třetí vrstvu tvoří opět kvalitní látka.

Nanovlákenná vrstva x nanovlákno

K tomu, aby se naše designové roušky staly opravdovou ochrannou pomůckou, která bude fungovat, jsme se museli vyhnout klasickým filtrům vyrobeným z vrstvy obyčejné netkané textilie. Začali jsme spolupracovat s českým výrobcem nanovláken, který má na svůj výrobek patent. 

  • Nanovlákna jsou délkové útvary o charakteristických rozměrech a vlastnostech, kde jeden rozměr (délka) významně přesahuje průměr vlákna. Nanovlákenné materiály jsou textilní výrobky s průměrem vláken menším než 1 mikrometr (µm) = 1000 nanometrů (nm).
  • Nanovlákenná vrstva je hustá síť velmi tenkých vláken, která zabrání průniku prachových částic, alergenů, pylů a spór plísní. Díky těmto fyzikálním vlastnostem může tvořit bariéru pro průnik alergenů z lůžka k dýchacímu ústrojí alergika.

Jsme Hi-tech krejčovství

Do tradičního světa krejčoviny přicházíme s moderními technologickými postupy, které zrychlují proces navrhování. Využíváme moderní technologie vizualizace.

Casual módou žijeme

Umíme šít i volnočasové oděvy. A nebojíme se říct, že jsme v tom opravdu dobří. Oblékneme vás s grácií do divadla i do neformálního pracovního dne.

Exkluzivní materiály

Šijeme z prvotřídních přírodních materiálů celosvětových výrobců. Proto nám konfekce nemůže konkurovat.