Nejčastější chyby při oblékání ženicha na svatbu

Nejčastější chyby při oblékání ženicha na svatbu

Každý na svatbě by měl vypadat úžasně, o dvou hlavních aktérech – nevěstě a ženichovi, nemluvě. I proto jsme si pro Vás připravili článek, kde se zaměříme na nejčastější prohřešky ženichů, co se jejich svatebního oblékání týče. A dáme Vám i tipy, jak se těmto přešlapům vyhnout.

Oblek ženichovi nesedí

Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se spousta ženichů potýká, je fakt, že jim oblek nesedí. A kdy jindy je potřeba, aby muž vypadal dokonale, než když se koná jeho vlastní svatba? Každá postava je jiná, a proto každé sluší i jiný střih, velikost apod. Spousta mužů má atypické rozměry, kdy jim může sako sedět v ramenech, ale v pase ne. I proto Vám doporučujeme, abyste si zakoupili kvalitní svatební oblek na míru, ve kterém budete za hvězdu. Pokud ještě stále váháte nad tím, jak by mohl Váš vítězný outfit vypadat, můžete využít náš dárkový poukaz na grafický návrh svatebního outfitu spolu s online konzultací. 

Ženich ladí k dekoracím či kytici

Pokud už ženich chce s něčím ladit, měla by to být například svatební kytice. A tím nemyslíme oblek v její barvě, ale například malou kytičku do klopy z téže květiny, kterou najdeme na svatební kytici. Vaši blízcí mohou tvrdit cokoliv, ale Vaše svatební oblečení by opravdu nemělo ladit s dekoracemi. Máte vyniknout, ne zaniknout ve stínu fialových girland a zlatých balonků. 

Ženich si na svatbu oblékl smoking

Myslete na to, že doba vhodná pro nošení smokingu začíná až po osmnácté hodině večerní. Pokud tedy máte klasickou svatbu, smokingu se vyhněte obloukem. Pokud na něm budete přeci jen trvat, bylo by lepší mít večerní svatbu, případně se do smokingu převléct až večer – do té doby noste normální oblek.

Ženich neměl náhradní košili

Když budete v zimě trávit celý svatební den v jedné košili, ničemu to nevadí, jestliže se ale ženíte během teplejších měsíců, nebude od věci pořídit si alespoň dvě košile. A proč? Protože být v propocené košili celý den i večer není nic příjemného. Ženich se může zapotit při obřadu, při nošení nevěsty, ale i při večerním tancování. Proto mějte po ruce alespoň jednu košili, kterou budete moct nahradit tu, ve které se už nebudete po několika hodinách cítit příjemně. Vhodnou volbou jsou například prodyšné košile z bavlny, dále pak lněné košile, které jsou nejen prodyšné, ale také Vás částečně ochladí. 

Oblek má ženichovi sloužit i na jiné příležitosti

Spousta mužů do svatebního obleku bez problémů zainvestuje – avšak pod podmínkou, že budou oblek používat i nadále. Pokud jste se rozhodli jít touto cestou i Vy, měli byste vědět, že pokud bude Váš svatební oblek lesklý, můžete jej dále nosit maximálně na společenské události. Pokud chcete oblek nosit třeba do práce, je vhodnější poohlédnout se po oblecích v matném provedení. 

Ženich měl nevhodnou obuv

Nešvar, se kterým se potýká velká spousta českých mužů. A tím jsou nevhodné boty. Nikdy na svatbu nevyrážejte v mokasínech bez šněrování. Základem šatníku každého muže by měly být kvalitní kožené a šněrovací společenské boty. Ty využijete nejen na svoji svatbu, ale také na jiné společenské akce. 

Boty a opasek odlišných barev

K černým botám patří černý opasek, k hnědým botám zase hnědý. Žádná jiná varianta není možná, pokud si nechcete utrhnout ostudu na svojí vlastní svatbě. Jedním ze základních pravidel oblékání je fakt, že by opasek měl vždy ladit k botám.

Ponožky, které jsou vidět

Barva ponožek, které budete mít ve svatební den na sobě, by se měla odvíjet od barvy kalhot. Nejen, že se Vám opticky prodlouží postava, navíc to bude lépe vypadat. Pokud je ale Vaše svatba neformální, můžete toto pravidlo porušit. Oblek tak můžete odlehčit například barevnými ponožkami nebo ponožkami se vzorem.

Bunda místo kabátu

Každý muž by měl mít ve svém šatníku alespoň jeden kvalitní kabát, který se bude hodit na každou příležitost. Protože není nic horšího, než si obléct krásný svatební oblek, ale všechno přejíždění a přecházení absolvovat v nehezké sportovní bundě. 

Ženich je světlý typ a vzal si bílý oblek

Jste spíše světlejším typem? V tom případě vsázejte spíše na tmavší obleky, ve kterých vyniknete. To samé platí i u tmavších typů, kterým zase skvěle sedne oblek v bílé či smetanové a béžové barvě. Svatba je o Vás a Vaší nevěstě, proto byste neměli zaniknout. Právě naopak – máte jít vidět. Při oblékání se nemusíte bát ani kontrastů, které Váš vzhled podtrhnou.

Jsme Hi-tech krejčovství

Do tradičního světa krejčoviny přicházíme s moderními technologickými postupy, které zrychlují proces navrhování. Využíváme moderní technologie vizualizace.

Casual módou žijeme

Umíme šít i volnočasové oděvy. A nebojíme se říct, že jsme v tom opravdu dobří. Oblékneme vás s grácií do divadla i do neformálního pracovního dne.

Exkluzivní materiály

Šijeme z prvotřídních přírodních materiálů celosvětových výrobců. Proto nám konfekce nemůže konkurovat.