Rozhovor

Jaký je Váš názor na oblékání mužů v České republice?

S postupem času a narůstajícími zkušenostmi se můj názor na oblékání vyvíjel a dnes je odlišný než před lety. Na počátku podnikání bylo mým přáním, aby byli klienti krásní a potvrdili tak stále platné přísloví „Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“, o němž moudře zpívá Jan Werich. Dnes si přeji, abychom klientům pomohli najít svůj vlastní a jedinečný styl, který jim umožní cítit se dobře a pohodlně a působit tak stejným dojmem i na své okolí. To je také důvod, proč více než polovinu naší produkce tvoří casual oblečení, v němž se zákazníci cítí obecně nejkomfortněji.

Proč jste zaměřeni výhradně na pánskou módu?

Vyrůstala jsem ve sportovně založené rodině po boku dvou sourozenců, samozřejmě kluků. Do sedmnácti let jsem hrála fotbal za Spartu. Poté se mi narodil syn. Celý život jsem obklopena muži a cítím se mezi nimi sebejistě, takže je to pro mne naprosto přirozené prostředí. Ani chvíli jsem nezaváhala, věděla jsem, že chci tvořit módu pro muže.

Proč jste se v počátcích podnikání zaměřili na prodej konfekce?

Zpočátku nebyl o šití na míru téměř žádný zájem. Jakmile jsme klientům dali na výběr mezi oděvem šitým na míru a upravenou značkovou módou, většina požadovala sestavení šatníku ze značkové konfekce, kterou jsme upravili na zákazníka. Toto období dnes hodnotím jako velmi cenné, neboť nám přineslo zkušenosti, na jejichž podkladě dnes můžeme tvořit originální a krásné výrobky na míru.

S jakými způsoby šití na míru se u Vás mohou klienti setkat?

Šijeme třemi způsoby. Tradiční způsob šití na míru se nazývá Bespoke. Než je zhotoven požadovaný model, je zapotřebí několika zkoušek. Tento způsob je časově i finančně náročnější, odměnou pro klienta je pak dokonale padnoucí oděv. Druhou variantu představuje revoluční šití na míru, kterému předchází pouze odebrání měr klienta. Jakmile je výrobek hotov, proběhne případná odborná korekce. Tento způsob šetří čas i peníze a klienty je určitě využíván nejčastěji. Třetím řešením je šití na míru pomocí vzorového obleku, který se upravuje tak dlouho, dokud nesedí dokonale. Posléze se ušije výrobek, který odpovídá všem parametrům vzorového obleku. Jedná se o typický způsob britského šití na míru, které je časově i finančně nejnáročnější.

Jak vznikl nápad vytvářet obchodní šatníky?

Tato služba na trhu dlouho chyběla a vlastně chybí dodnes. Sestavení obchodního šatníku nabízíme především novým zákazníkům. Já osobně jsem toho názoru, že by měl obchodní šatník vznikat po etapách, aby měl klient dostatek času a příležitostí osvojit si střih a materiál, který mu nejlépe vyhovuje.

Jaký je Váš názor na džíny?

Můj názor na džíny je určitě velmi pozitivní. Málokdo ví, že džíny v minulosti sloužily jako pracovní kalhoty a dnes bychom stěží hledali gentlemana, kterému v šatníku tento nestárnoucí kousek schází. Klienti si u nás nechávají ušít džíny, které využívají k neformálním událostem a k běžnému dennímu nošení. Již od podzimu budeme mít v nabídce originální džíny na míru.